ЦУК: Изминатото деноноќие 1.654 повици на 112, имало и два пожара на отворено


-„Реални“ повици за итни случаи на 112 во ЦУК биле 40.21 отсто, а 59.79 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во последното деноноќие пожарникарите од Штип и од Велес интервенирале на запалена ниска вегетација во Штипско и Велешко. Пожарникарите од Скопје интервенирале ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според последниот извештај на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.876 повици на Единствениот број за итни случаи 112 во последното деноноќие. Од нив ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повици за итни случаи на 112, што се за комбинирано решавање кон ЦУК, имало 3,89% од „реалните“. Тие повици, заедно со другите 59,83% „неитни повици“ (1.093 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последното деноноќие во Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.568 повици на Единствениот број за итни случаи 112. „Реални“ повици за итни случаи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ловџија со скршеница на десната нога е евакуиран со хеликоптерот за итна медицинска помош. Информацијата ја сподели министерот за здравство Фатмир Меџити, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Искусниот ловец Г. Ј. при лов на диви снињи во реонот на село Буковиќ, Тетовско, при случајно невнимание паднал во длабок дол со карпи и ја скршил десната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 102 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Компанија за дизајнирање и принтање на кеси и фолии за амбалажа за прехранбени и други производи кои секојдневно ги гледаме и купуваме во маркетите се најде во ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Изминатото деноноќие 1.654 повици на 112, имало и два пожара на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: