Продолжува амандманската расправа за Предлог- буџетот за 2024 година


4 копии

Во Собранието денеска се одржа расправа по Дополнетиот предлог Буџет за 2024 година, кој се најде на пленарна седница откако заврши амандманската расправа на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата, на денешната седницa донесе Одлука за прераспределба на средства од Буџетот на Република Северна Македонија за 2023 година во износ од 30 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Салата „Градски Парк“ во центарот на Скопје ќе доживее сериозен ремонт во наредниот период откако на денешната седница Владата донесе одлука за прераспределба ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за 30.000.000 денари, што согласно владината одлука, се наменети за реконструкција на спортска сала „Работнички“ – Градски парк, општина Центар, ...
| | веќе видена | слични

Според ресорониот министер Фатмир Бесими, Предлог-буџетот води кон обезбедување услови за одржлив економски раст, продолжување на фискалната консолидација и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратнеиците во Собранието денеска во рамки на 135 седница ќе расправаат за Дополнетиот предлог на Буџет на Република Северна Македонија за 2024 година – второ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 415 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 135 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува амандманската расправа за Предлог- буџетот за 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: