ЕВРОПСКА ЦЕНТРАЛНА БАНКА ПРЕСЕЧЕ: Нема намалување на стапките на хоризонтот


Време зa читање: 4 минути Во мошне очекуваниот потег, Управниот совет на Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја објави својата одлука за задржување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Најк треба да укине стотици работни места, да ја поедностави својата палета на производи и да ја зголеми употребата на автоматизација ...
| | веќе видена | слични

Американскиот бренд за спортска облека најавува отпуштања и поедноставување на палетата на производи. Најк ќе укине стотици работни места, ќе го насочи својот ...
| | веќе видена | слични

Најк ќе укине стотици работни места, во обид да заштеди 2 милијарди долари во следните три години поради слабата продажба. Американскиот бренд за спортска ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска вели дека олабавувањето на монетарната политика во идниот период ќе зависи од три фактори − движењето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВРОПСКА ЦЕНТРАЛНА БАНКА ПРЕСЕЧЕ: Нема намалување на стапките на хоризонтот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: