Американскиот Сенат ја одложува зимската пауза и ги продолжува преговорите за помош за Украина

Се очекува американскиот Сенат да го одложи почетокот на зимскиот одмор додека продолжуваат двопартиските разговори за безбедноста на границите и обезбедување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кампањата на актуелниот американски претседател Џо Бајден објави графика која директно ги споредува Доналд Трамп и Адолф Хитлер. Графиката, споделена во објава ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Руди Џулијани поднесе барање за банкрот во четвртокот, признавајќи дека е под сериозен финансиски притисок, кој се влошил поради ...
| | веќе видена | слични

Руди Џулијани, поранешниот градоначалник на Њујорк и поранешен адвокат на Доналд Трамп, поднесе барање за банкрот во Њујорк откако му беше наредено да плати ...
| | веќе видена | слични

Овонеделната одлука на Врховниот суд во Колорадо да го дисквалификува поранешниот претседател Доналд Трамп повторно да се кандидира за функцијата „е прва ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот републикански претседател Доналд Трамп планира суштински да ги промени односите на Америка со Европа доколку освои втор мандат на функцијата. Трамп ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во еден од најагресивните напади врз конкурентонт Доналд Трамп, кампањата на Џо Бајден во твит објавен синоќа ја спореди реториката на експретседателот со онаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот Сенат ја одложува зимската пауза и ги продолжува преговорите за помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: