Костадиновска-Стојчевска: Политики на СДСМ носат повеќе за сите, 2,6 милијарди евра поддршка за граѓаните


-Донесовме 9 пакети анти-кризни мерки, од 2020 до 2023 година, во износ од 2.6 милијарди евра, најголеми во регионот. Ова е уште една потврда дека СДСМ бил и е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Бројките во секој сектор, во секој сегмент, се јасни, СДСМ има неколкупати подобри економски резултати споредбено со ДПМНЕ. Драстично подобар.” истакна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската перспектива е важна за сегашните но уште повеќе за младите, за идните наши генерации, имаме историска шанса и одговорност наша е да се изборите за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ на дело покажа дека го цени и вреднува трудот на работниците, денеска, просечната плата е речиси 39.000 денари, тоа е повеќе за сите, рече претседателот ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Влада се одржа посебна тематска седница за измена на програмата за финансиска поддршка во земјоделство каде во мерката за лозарство по хектар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со последниот, 9-ти пакет антикризни мерки, нови 662 милиони евра насочуваме кон граѓаните. Повеќе за сите се и мерките за поддршка на 187.000 пензионери со ...
| | веќе видена | слични

-Со СДСМ работниците добиваат повеќе. Денеска, просечната плата е речиси 39.000 денари, или точно 38.843 денари. Тоа се 630 евра. Просечната плата во 2016 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 2,6 милијарди евра имаме вратено назад кај граѓаните и стопанството во изминатите неколку години, грижата за сите е темелот на нашите социјалдемократски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Обезбедувањето пристап до социјалните станови е камен-темелник на нашата посветеност. Владата која ја предводам изминативе години, со доделувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 483 | | | веќе видена

Запрашан за примедбите и соопштенијата на грчката партија СИРИЗА во однос на прашањето за Македонија и Преспанскиот договор, портпаролот на грчката Влада, ...
сите 451 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Политики на СДСМ носат повеќе за сите, 2,6 милијарди евра поддршка за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: