Ковачевски: Војната победа на изборите ќе биде победа за Европа


3 копии
6 копии

СДСМ на дело покажа дека го цени и вреднува трудот на работниците, денеска, просечната плата е речиси 39.000 денари, тоа е повеќе за сите, рече претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската перспектива е важна за сегашните но уште повеќе за младите, за идните наши генерации, имаме историска шанса и одговорност наша е да се изборите за ...
| | веќе видена | слични

Глас за СДСМ и проевропската коалиција е глас за поголеми плати и пензии, економски напредок и полноправно членство во ЕУ, заедно ќе ги поразиме блокадите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со последниот, 9-ти пакет антикризни мерки, нови 662 милиони евра насочуваме кон граѓаните. Повеќе за сите се и мерките за поддршка на 187.000 пензионери со ...
| | веќе видена | слични

-Со СДСМ работниците добиваат повеќе. Денеска, просечната плата е речиси 39.000 денари, или точно 38.843 денари. Тоа се 630 евра. Просечната плата во 2016 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 2,6 милијарди евра имаме вратено назад кај граѓаните и стопанството во изминатите неколку години, грижата за сите е темелот на нашите социјалдемократски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Обезбедувањето пристап до социјалните станови е камен-темелник на нашата посветеност. Владата која ја предводам изминативе години, со доделувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Ибрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Запрашан за примедбите и соопштенијата на грчката партија СИРИЗА во однос на прашањето за Македонија и Преспанскиот договор, портпаролот на грчката Влада, ...
сите 414 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 125 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Војната победа на изборите ќе биде победа за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: