ИДФ НАЈАВИ САНКЦИИ: Израелски војници упаднаа во џамија и преку звучник на минарето пеат еврејски песни (ВИДЕО)

Израелските одбранбени сили (ИДФ) го осудија однесувањето на некои од нивните војници кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на окупираниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високиот комесаријат за човекови права на ОН побара Израел да отвори истрага за „можно извршување воено злосторство“ од страна на неговите сили во Газа. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Израелската војска суспендираше група војници кои беа снимени како пушат наргиле и се шегуваат пред уапсени Палестинци со врзани очи. Видеото на кое се гледа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелски снајперист во саботата застрелал две жени во парохијата на Светото семејство во Појасот Газа, соопшти Римокатоличката ерусалимска патријаршија. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Петмина Палестинци се убиени во ноќешните рации на израелската армија во бегалскиот камп Нур Шемс, во градот Тулкарем, на окупираниот Западен брег, соопшти ...
| | веќе видена | слични

За време на неделниот благослов Франциск се осврна на изјавата на Ерусалимската латинска патријаршија за вчерашниот инцидент. Патријаршијата соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск во неделата повторно изјави дека Израел користи „терористички“ тактики во палестинската енклава Појасот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИДФ НАЈАВИ САНКЦИИ: Израелски војници упаднаа во џамија и преку звучник на минарето пеат еврејски песни (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: