Бесими: 90 милиони евра поддршка за буџетските политики


Европската комисија и додели на Бугарија 1,2 милијарди евра од Фондот за праведна транзиција (ЈТФ), како поддршка за отворање на нови работни места и економски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата и Министерството за финансии овозможија пристап до нов дополнителен капитал од 50 милиони евра за домашните мали и средни претпријатија за своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Време зa читање: 3 минути Кредит од 3 милиони евра за Шпаркасе лизинг за поддршка на зеленото финансирање на локалните МСП ЕБОР одобри 3 милиони евра кредит за ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Лизинг Доо Скопје и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) го подобруваат пристапот до зелени технологии за малите и средните претпријатија (МСП) ...
| | веќе видена | слични

По заминувањето од европската политичка сцена на поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, Макрон некако се наметна како прв лидер во ЕУ што ги поставува ...
| | веќе видена | слични

– Европската комисијата објави нацрт-документ за ревизија на националните енергетски и климатски планови на земјите членки на ЕУ со кои од нив се бара да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: 90 милиони евра поддршка за буџетските политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: