ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА К-15: Неплаќачите и симулаторите да се пријават во ДИТ


Време зa читање: 2 минути Работодавачите имаат уште петнаесеттина дена за исплата на регресот за годишен одмор. Законскиот рок истекува заедно со последниот ...
| | веќе видена | слични

Само активни компании од угостителството, текстилна индустрија и градежништво од 1 јануари ќе можат да користат ослободување од делот од придонесите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Реакција на Синдикатот на ДИЦ на изјавата на министерот Шаќири Министер Шаќири, Вие и Вашиот колега од Министерството за финансии би требало сериозно да си ја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири посочи дека од почетокот на следната година ќе има можност за зголемување на платите во Државниот испитен центар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За речиси 1,000 денари е зголемена просечната исплатена плата во октомври во однос на претходниот месец. Достигна скоро 39.000 денари, објави статистиката. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири најави дека од јануари, директорката на Државниот испитен центар ќе може да ги зголеми платите на вработените за ...
| | веќе видена | слични

„Некои велат дека после шест години на власт не треба да се споредуваш со претходниците, колку и да биле лоши. Денес ќе ги послушам и ќе направам поинаква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА К-15: Неплаќачите и симулаторите да се пријават во ДИТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: