Бектеши: Барањето за проширување на капацитетот за гас е согласно регулативите на ЕУ

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека барањето за проширување на капацитетот за гас е принциопиелно согласно регулативите на Европската Унија и ...
| | веќе видена | слични

Чешка и Словачка апелираа до Брисел да се одржат залихите на руска нафта бидејќи без неа не можат да функционираат, изјави претседателот на Транснефт Николај ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Русија ќе го зголеми извозот на гас во Кина преку источната рута „Газпром“ и „China National Petroleum Corp.“ (CNPC) се договорија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и Кина на состанокот на меѓувладината комисија за енергетика разговарале за прашањето за снабдување со гас и заклучиле дека извозот на таа енергија ...
| | веќе видена | слични

„Газпром“ на 16 декември постави нов историски рекорд во дневната испорака на гас за Кина преку гасоводот „Моќта на Сибир“, се вели во денешното соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 128 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Барањето за проширување на капацитетот за гас е согласно регулативите на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: