Обвинителството побара во Турција да му земат ДНК на Љупчо Палевски – Палчо


Јавното обвинителство Скопје побарало од турските власти да се обезбеди комплетен дактилоскопски и ДНК материјал од Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за ...
| | веќе видена | слични

Три недели ден по самитот на ОБСЕ и смртта на Вања Ѓорчевска која можеше да ја спречи МВР ако реагираше соодветно, министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски не очекува турските власти да ја одложат постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за киднапирање и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски во вечерашното гостување во „Само интервју“ на „Канал 5“ телевизија рече дека не очекува турските власти да ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вечерва во Само интервју на Канал 5 за екстрадицијата на првоосомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски ...
| | веќе видена | слични

Ги дадов сите одговори на прашањата за истрагата и тие одговори се сосема во спротивно со шпекулациите во јавноста. Апелирам сите одговори да ги добивате од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни, Спасовски, не открива нови детали за случајот со убиството на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче. Истрагата е во рацете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството побара во Турција да му земат ДНК на Љупчо Палевски – Палчо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: