Екстрадиција на Палевски: Постапката може да трае и неколку месеци


5 копии

Основното јавно обвинителство информира дека пристигнале обдукциските наоди за Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски кои беа пронајдени мртви на 3-ти декември во ...
| | веќе видена | слични

Основното Јавно Обвинителство соопшти дека извештајот од обдукцијата е доставен до оваа институција, но нема да се соопштуваат никакви детали од документот. За ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за наодите што се дел од истрагата која Основното јавно обвинителство Скопје ја води против Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиствата на ...
| | веќе видена | слични

Обдукцискиот наод на телата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски од Судска медицина пристигна во Јавното обвинителство. -Само ...
| | веќе видена | слични

Обдукциските наоди од телата на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес се стигнати во обвинителството, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Обдукциските наоди од извршените обдукции за 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски денеска пристигнаа во Јавното Обвинителство Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Три недели ден по самитот на ОБСЕ и смртта на Вања Ѓорчевска која можеше да ја спречи МВР ако реагираше соодветно, министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски не очекува турските власти да ја одложат постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за киднапирање и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екстрадиција на Палевски: Постапката може да трае и неколку месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: