Одржливиот економски развој е голем предизвик


4 копии

Време зa читање: 2 минути Со новата регулатива во сферата на платежните услуги се воведуваат одредени ограничувања за надоместоците што ги наплаќаат банките, ...
| | веќе видена | слични

Како се подготви Кина да продолжи со стабилен економски раст и развој Ако се погледнат заклучоците од клучниот состанок на кој беа поставени приоритетите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Поддршката на меѓународните финансиски организации е суштинска во процесот за поттикнување и обезбедување финансии во спроведувањето ...
| | веќе видена | слични

Годишната конференција за Централна економска работа се одржа во Пекинг од понеделник до вторник, додека кинеските лидери одлучуваа за приоритетите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Финансиските регулатори во САД за првпат ја наведоа вештачката интелигенција (ВИ) како ризик за финансискиот систем. Во својот последен годишен извештај, ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народна банка на Република Северна Македонија Анита Ангеловска- Бежоска во интервју за утринската емисија „Слободен печат“ на Слободна ТВ вели ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Совет за надзор на финансиската стабилност (ФСОЦ) во својот годишен извештај наведува дека зголемената употреба на вештачката интелигенција во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Управната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева го повика светот да постави јасни правила и цврста ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 115 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 374 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одржливиот економски развој е голем предизвик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: