СНЕЖНИОТ БРАН ЌЕ ТРАЕ ДВА ДЕНА: Паѓаат температурите а ќе дува и ветер

3 копии

Утре ќе дува засилен северозападен ветер, а од недела времето ќе биде тивко и релативно топло, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи. Поради појава ...
| | веќе видена | слични

Поради појава на магла, дневните температури ќе бидат пониски по котлините. В недела дневната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени, во понеделник ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Метеорологот Славчо Попоски со нови детали околу временската состојба. „ Во текот на следните часови од север кон Македонија се очекува брз продор на влажна и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СНЕЖНИОТ БРАН ЌЕ ТРАЕ ДВА ДЕНА: Паѓаат температурите а ќе дува и ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: