Проверете си ги сметките: Легнува К-15 кај вработените, минималниот износ е 14.700 денари


Крајот на годината е законскиот рок кога фирмите и работодавачите имаат обврска да исплатат регрес за годишен одмор, популарно наречен К-15. Според Законот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Реакција на Синдикатот на ДИЦ на изјавата на министерот Шаќири Министер Шаќири, Вие и Вашиот колега од Министерството за финансии би требало сериозно да си ја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири посочи дека од почетокот на следната година ќе има можност за зголемување на платите во Државниот испитен центар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За речиси 1,000 денари е зголемена просечната исплатена плата во октомври во однос на претходниот месец. Достигна скоро 39.000 денари, објави статистиката. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири најави дека од јануари, директорката на Државниот испитен центар ќе може да ги зголеми платите на вработените за ...
| | веќе видена | слични

„Некои велат дека после шест години на власт не треба да се споредуваш со претходниците, колку и да биле лоши. Денес ќе ги послушам и ќе направам поинаква ...
| | веќе видена | слични

Економските политики на Владата носат постојан раст на платите. Некои Велат дека после шест години на власт не треба да се споредуваш со претходниците, колку и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проверете си ги сметките: Легнува К-15 кај вработените, минималниот износ е 14.700 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: