Израел продолжува да го бомбардира Појасот Газа, низ кој се шират болести


Израел продолжи да го гаѓа Појасот Газа во четвртокот и покрај засилените меѓународни повици за заштита на цивилите и предупредувањата за ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Додека расте меѓународниот притисок врз израелското раководство да се намали бројот на цивилни жртви во офанзивата врз енклавата. Бројот на загинати е речиси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 20.000 Палестинци се убиени во војната во Појасот Газа, соопштија денеска здравствените власти на оваа територија под контрола на Хамас. додека расте ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

- Училиште во Тел Авив денеска беше погодено од шрапнели во голем ракетен напад врз градот во централен Израел, објавија медиумите. Училиштето соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воената истрага за случајното убиство од страна на израелски војници на тројца заложници на Хамас кој успеале да избегаат во Појасот Газа, покажа дека еден од ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 24 цивили загинаа, а многу се повредени, во синоќешните израелски напади врз домови и области во кои раселените лица се наоѓаат во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел продолжува да го бомбардира Појасот Газа, низ кој се шират болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: