Снежниот бран кој ќе пристигне викендов ќе трае подолго - Попоски прогнозира вистинска зима

Метеорологот Славчо Попоски со најнова метео најава за снежни врнежи во земјава. Според неговите прогнози овој пат подолго ќе имаме снег. - Иако зимата сеуште ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Зимата во Македонија и на северната хемисфера на Земјата календарски почна денеска во 04 часот и 27 минути. Во истовреме на јужната Земјина полутопка почнува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Метеорологот Славчо Попоски со нови детали околу временската состојба. „ Во текот на следните часови од север кон Македонија се очекува брз продор на влажна и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 364 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снежниот бран кој ќе пристигне викендов ќе трае подолго - Попоски прогнозира вистинска зима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: