Остар пад на доларот, раст на цените на нафтата


Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска вели дека олабавувањето на монетарната политика во идниот период ќе зависи од три фактори − движењето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Oлабавувањето на монетарната политика во идниот период ќе зависи од три фактори − движењето на инфлацијата, на девизниот пазар, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот економски крах во нашите животи ќе се случи во 2024-та година, предвидува американскиот експерт за финансии Хери Дент. Нагласил дека се наоѓаме во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути На оваа Влада око не ѝ трепна при управувањето со јавните пари и јавниот долг за целиот нејзин мадат. Еден искусен и успешен домашен ...
| | веќе видена | слични

Годината зад нас се покажа како неспоредливо подобра за финансискиот и стоковниот пазар, а на истата се тргуваше и средствата од 2022 година. Кога ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Американскиот финансиски експерт Хари Дент предвидува дека 2024 година ќе го донесе најголемиот економски крах во нашите животи! - Вештачкото печатење пари и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 675 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 156 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остар пад на доларот, раст на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: