Претпладне променливо облачно, попладне повремен дожд, на планините снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наутро со појава на голомразица во северните делови и од изутрина со повремени локални врнежи од дожд, а на ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски со нови детали околу временската состојба. „ Во текот на следните часови од север кон Македонија се очекува брз продор на влажна и ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Променливо време ќе имаме до крајот на оваа недела. Како што објави метеорологот Славчо Попоски, до крајот на оваа недела во земјава ќе има и сонце и облаци, а ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне променливо облачно, попладне повремен дожд, на планините снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: