Најголемата берза за криптовалути во светот ја прекина поддршката за плаќање во рубљи

Време зa читање: 2 минути Берзата на криптовалути Binance објави дека ќе ја прекине поддршката за руската рубља во P2P операциите почнувајќи од 31 јануари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годината зад нас се покажа како неспоредливо подобра за финансискиот и стоковниот пазар, а на истата се тргуваше и средствата од 2022 година. Кога ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Бутан, јужноазиска земја сместена на Хималаите, тајно ги развила најголемите државни рудници за криптовалути во светот, откри Форбс. Според истрагата на ...
| | веќе видена | слични

Руски банкар кој е ставен под санкции продал повеќе од 15 милиони фунти акции во фирма за криптовалути со која претседава поранешниот канцелар Филип Хамонд во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ел Салвадор ќе издаде обврзници во криптовалутата биткоин во првиот квартал од следната година, откако во 2021 година стана и прва земја во која Биткоинот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 915 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемата берза за криптовалути во светот ја прекина поддршката за плаќање во рубљи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: