ДОАЃА ПРВИОТ СНЕГ И ВО СКОПЈЕ? Попоски најавува нов снежен бран од петок, а вели втората половина на декември ќе има многу снег

Од петок, како што најавува метеорологот Славчо Попоски, доаѓа нов студен бран со интензивни снежни врнежи. „ На планините и на Скијачките центри се очекува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Метеорологот Славчо Попоски со нови детали околу временската состојба. „ Во текот на следните часови од север кон Македонија се очекува брз продор на влажна и ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Променливо време ќе имаме до крајот на оваа недела. Како што објави метеорологот Славчо Попоски, до крајот на оваа недела во земјава ќе има и сонце и облаци, а ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 558 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 502 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 317 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОАЃА ПРВИОТ СНЕГ И ВО СКОПЈЕ? Попоски најавува нов снежен бран од петок, а вели втората половина на декември ќе има многу снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: