Неповолните временски услови во Појасот Газа дополнително го отежнуваат животот на палестинските бегалци


- Додека Израел продолжува да ја бомбардира Газа, Палестинците, кои мораа да ги напуштат своите домови, се борат да преживеат во бегалските кампови каде ...
| | веќе видена | слични
7 копии

- Хамас и другите палестински фракции денеска ги отфрлија преговорите за ослободување на израелските заложници, додека Израел не ги запре воените напади врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Австралиска докторка која ја координирала медицинската помош за Појасот Газа вели дека е ужасната од „големиот број деца кои се убиени или доживотно осакатени“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението на Хамас се наведува дека таквиот потег е одраз на „палестинската одлука на национално ниво“. -Не треба да се зборува за затвореници или ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека палестинските милитантни групи ја отфрлиле можноста за натамошно ослободување заложници додека Израел не ја прекине војната во Газа. Ова ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 24 цивили загинаа, а многу се повредени, во синоќешните израелски напади врз домови и области во кои раселените лица се наоѓаат во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 579 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 241 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неповолните временски услови во Појасот Газа дополнително го отежнуваат животот на палестинските бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: