Силен дожд и невреме им го направи животот невозможен на илјадниците раселени Палестинци

Во импровизираниот камп во Рафах, поставен на песочно поле преполно со ѓубре, луѓето денеска се обидоа да се соземат од страшната ноќ. Некои носеа кофи со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 24 цивили загинаа, а многу се повредени, во синоќешните израелски напади врз домови и области во кои раселените лица се наоѓаат во близина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

- Израелската армија денеска соопшти дека командантот на падобранската бригада е убиен во судирите со палестинските групи во Појасот Газа, со што бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска оцени дека е „срам за човештвото што толку многу славни земји со врзани раце ги гледаат варварските напади на ...
| | веќе видена | слични

- Најмалку 13 Палестинци се убиени, а 75 ранети во денешниот израелски воздушен напад врз бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Газа, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен дожд и невреме им го направи животот невозможен на илјадниците раселени Палестинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: