Седум Палестинци загинаа во израелскиот напад на Џенин


2 копии
4 копии

Хамас и другите палестински фракции денеска ги отфрлија разговорите за ослободување на израелските заложници, додека Израел не ги запре воените напади врз ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на Хамас се наведува дека таквиот потег е одраз на „палестинската одлука на национално ниво“. -Не треба да се зборува за затвореници или ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека палестинските милитантни групи ја отфрлиле можноста за натамошно ослободување заложници додека Израел не ја прекине војната во Газа. Ова ...
| | веќе видена | слични

Воената истрага за случајното убиство од страна на израелски војници на тројца заложници на Хамас кој успеале да избегаат во Појасот Газа, покажа дека еден од ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 24 цивили загинаа, а многу се повредени, во синоќешните израелски напади врз домови и области во кои раселените лица се наоѓаат во близина на ...
| | веќе видена | слични

САД велат дека се водат сериозни преговори за ново примирје во Газа и ослободување повеќе заложници. По ветото и во пресрет на одложеното гласање на Советот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум Палестинци загинаа во израелскиот напад на Џенин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: