Џенифер Анистон направи редок потег и покажа дел од своите божиќни украси на социјалните мрежи овој викенд. Ѕвездата на „Пријатели“ откри дека во својот дом ...
| | веќе видена | слични

Во стајлинг на Мерлин Монро, расположена и разиграна водителката на Пинк, Јована Јеремиќ повторно го привлече вниманието на социјалните мрежи.Често знае во ...
| | веќе видена | слични

Дванаесеттото коло од Првата кошаркарска лига донесе бројни атракции на натпреварите ширум Македонија каде на победи се радуваа Чаир 2030, Еуро Никел, Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Гренланд е најголемиот остров во светот. Сепак, и покрај неговото истакнато присуство на светската мапа, повеќето луѓе многу малку знаат за неговата култура и ...
| | веќе видена | слични

Познатиоот инфлуенсер Кристијан Станковски, на јавноста познат како Бомбакис, денеска испиша нов картон! - Сѐ украдовте! Среќна нова 1943 година! - порача тој ...
| | веќе видена | слични

Жителите на белградската населба Врачар утрово беа сведоци на несекојдневна сцена. Багер кој рушел куќа, буквално пропаднал во дупката што ја копал. Како што ...
| | веќе видена | слични

Таков е случајот со Гио Мастерс (21), екстремен спортист, кој објави видео од својот последен подвиг и ги шокира следбениците на Инстаграм. На почетокот го ...
| | веќе видена | слични

Почина мајката на сопругата на Горан Бреговиќ, па целото негово семејство е во тага. Информацијата на социјална мрежа ја сподели Уна Бреговиќ која со потресни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 360 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 126 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 416 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: