Костадиновска-Стојчевска: Единствена намера за Пошта е нејзината реконструкција и ревитализација

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска во врска со реконструкцијата на шалтер салата на Пошта информираше дека Владата на последната ...
| | веќе видена | слични

Советот за македонски јазик при Владата на Република Северна Македонија го повикува претседателот на собраниската комисија за култура Кастриот Реџепи, веднаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска во беше во работна посета на Делчево, каде заедно со градоначалникот Горан Трајковски направија ...
| | веќе видена | слични

 Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска  во рамки на денешната работна посета на Делчево направи увид на реконструираната сала во Спомен-дом ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска е во работна посета на општина Делчево. Според агендата, министерката Костадиновска-Стојчевска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска се сретна со директорката на Заводот и музеј – Битола, Мери Стојанова, со која разговараше за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска јавно упати повик веднаш да се свика Комисијата за култура во Собранието и да се усвои Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични

Тендерот за избор на изведувач за реконструкција и адаптација на старото училиште во преспанското село Љубојно е во тек и во јануари ќе започнат градежните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почетокот на следната година продолжува фазата за враќање на иконите украдени од верските храмови изнесени по незаконски пат. Членот на МАНУ Цветковски кој ...
| | веќе видена | слични

За 3 години Универзалната сала ќе биде целосно реконструирана и фукционална– изјави за Канал 5 министерката за култура Бисера Костадиновска- Стојевска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Единствена намера за Пошта е нејзината реконструкција и ревитализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: