Постапката за екстрадиција на Палевски ќе трае неколку месеци, Лога најави брифинг со медиумите


Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, ќе трае неколку месеци, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Ги дадов сите одговори на прашањата за истрагата и тие одговори се сосема во спротивно со шпекулациите во јавноста. Апелирам сите одговори да ги добивате од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни, Спасовски, не открива нови детали за случајот со убиството на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче. Истрагата е во рацете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гледам дека Спасовски решил да „глуми глув и слеп“, што впрочем е се што прави пред криминалот во сите овие 9 години министерување. Спасовски, СВР Велес на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на социјалнaта мрежа „Фејсбук“ објави полициска телеграма која покажува дека полицијата уште на 24 ноември знаела дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на социјалните мрежи објави полициска телеграма која покажува дека полицијата уште на 24 ноември знаела дека Панче и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По сите барања постапуваме веднаш и е одговорено. Процесот на екстрадиција е во тек и сѐ е како што треба, изјави министерот за правда Кренар Лога, во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 383 | | | веќе видена

Караванот на кандидатот за претседател на државата од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска беше во посета на Радовиш,кадешто имаше ...
сите 177 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 118 | | | веќе видена

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постапката за екстрадиција на Палевски ќе трае неколку месеци, Лога најави брифинг со медиумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: