Некои текстилци затвораат, други се борат за повисоки цени


Во пакетот на антикризни мерки има 492 милиони евра за стопанството, но безмалку 250 милиони евра се разни видови на кредити со поволни услови. ...
| | веќе видена | слични

Неопходна е дигитализација на компаниите, но и дигитализација на целото општество. Компаниите што нема да се дигитализираат, нема да опстанат, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија е најголемиот трговски партнер на Македонија, но и многу нејзини компании најдоа добро тло за работа во нашата земја. Тука има над 200 компании со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некои текстилци затвораат, други се борат за повисоки цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: