Заразните болести пустошат во разурнатиот Појас Газа, пишува „Њујорк тајмс“

Здравствените власти и хуманитарните организации велат дека заразните болести го опустошуваат населението во Појасот Газа како последица на студеното и влажно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 24 цивили загинаа, а многу се повредени, во синоќешните израелски напади врз домови и области во кои раселените лица се наоѓаат во близина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

- Израелската армија денеска соопшти дека командантот на падобранската бригада е убиен во судирите со палестинските групи во Појасот Газа, со што бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска оцени дека е „срам за човештвото што толку многу славни земји со врзани раце ги гледаат варварските напади на ...
| | веќе видена | слични

- Најмалку 13 Палестинци се убиени, а 75 ранети во денешниот израелски воздушен напад врз бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Газа, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразните болести пустошат во разурнатиот Појас Газа, пишува „Њујорк тајмс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: