Костадиновска Стојчевска: СДСМ го заштити македонски јазик и култура


Повикот којшто од Европската унија беше упатен за пријавување преведувачи на македонски јазик за службите на Унијата е уште една потврда на она што ние го ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е дел од Европскиот сојуз за промени најави протести доколку не се дозволи албанскиот опозициски блок да има свој член во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денес од Тетово најави дека ќе протестираат ако не се дозволи во Државната изборна комисија (ДИК) да има член од ...
| | веќе видена | слични

Техничката Влада е законска одредба и немојте да мислите дека не постои комуникација меѓу политичките партии во Парламентот, кои се застапени, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични

На пет месеци до изборите и нешто повеќе од еден месец до техничката влада партиите на големо се подготвуваат – мерат и прават анкети за кандидатите носители ...
| | веќе видена | слични

Средба меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски за техничката Влада ќе има откако ќе заседаваат партиските органи и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Техничката Влада е законска одредба и немојте да мислите дека не постои комуникација меѓу политичките партии во Парламентот, кои се застапени, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 367 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска Стојчевска: СДСМ го заштити македонски јазик и култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: