TasteAtlas не пробале ајвар и тавче гравче: Македонската кујна дури на 61. место во светот


2 копии

Во стајлинг на Мерлин Монро, расположена и разиграна водителката на Пинк, Јована Јеремиќ повторно го привлече вниманието на социјалните мрежи.Често знае во ...
| | веќе видена | слични

Гренланд е најголемиот остров во светот. Сепак, и покрај неговото истакнато присуство на светската мапа, повеќето луѓе многу малку знаат за неговата култура и ...
| | веќе видена | слични

Познатиоот инфлуенсер Кристијан Станковски, на јавноста познат како Бомбакис, денеска испиша нов картон! - Сѐ украдовте! Среќна нова 1943 година! - порача тој ...
| | веќе видена | слични

Наместо традиционална божиќна фотографија, шведското кралско семејство реши да оди чекор понатаму и да направи божиќно видео. Ненаметливо, но со многу топлина ...
| | веќе видена | слични

Жителите на белградската населба Врачар утрово беа сведоци на несекојдневна сцена. Багер кој рушел куќа, буквално пропаднал во дупката што ја копал. Како што ...
| | веќе видена | слични

Таков е случајот со Гио Мастерс (21), екстремен спортист, кој објави видео од својот последен подвиг и ги шокира следбениците на Инстаграм. На почетокот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 248 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

TasteAtlas не пробале ајвар и тавче гравче: Македонската кујна дури на 61. место во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: