ГАЗИ БАБА ГО „ЗГАЗИ“ ЦЕНТАР: Во октомври издадени 325 дозволи за градење

На сите страни се гради, но според дозволите за иведување на таа активност, кои за една година се намалени за 12,9 отсто, се чини дека интересот е во некоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, прометот од продажбата на услугите во третото тримесечје од годинава во однос на третото тримесечје од 2022 ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година во Хрватска имало речиси 2,4 милиони станови, што е зголемување за 6,5 отсто во однос на 2011 година, но бројот на населени станови е намален за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Турците и во октомври се најбројните гости во Македонија. Со месеци наназад се на врвот од листата насловена „број на туристи и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАЗИ БАБА ГО „ЗГАЗИ“ ЦЕНТАР: Во октомври издадени 325 дозволи за градење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: