Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на собраниска седница


Во Собрание денеска треба да продолжи 136. седница на која треба да се разгледува Предлог законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за образование и наука потсетува дека двата јавни повици за финансиска поддршка на учениците во основните и во средните училишта, како и за ...
| | веќе видена | слични

Поедноставен е процесот за аплицирање за финансиска помош за учениците и студентите. Министерството за образование и наука потсетува дека двата јавни повици за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Куп документи во кус рок треба да се обезбедат и приложат за да се дојде до финансиската поддршка од 1.200 денари за основците и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Идиотизмот на една одлука“, вака Ардијан Демири од Демократското движење (ДД) ја нарекува одлуката на министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, за да ...
| | веќе видена | слични

Основците и средношколците ќе се пријавуваат во самите училишта, но, претходно ќе треба да обезбедат и неколку документи. Освен што треба да бидат редовни ...
| | веќе видена | слични

Демири: Казино-владата на Груби и аргат министрите ги уценуваат граѓаните, 1.200 денари за учениците се милостина пред избори Филип Здравески 20.12.2023 / ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука објави јавен повик за околу 120.000 млади лица кои преку деветтиот пакет можат да се стекнат со парична помош ако ги ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) објави јавен повик за финансиска поддршка за студенти кои живеат надвор од местото на студирање. Повикот е наменет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на собраниска седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: