ЦУК: Изминатото деноноќие 1.543 повици на бројот за итни случаи 112, најбарана полицијата


Според ЦУК, „реални“ повици за итни случаи биле 41,08 отсто, а 58,92 проценти, или како што ги кфалификуца Центарот „неитни повици“, што биле за други потреби ...
| | веќе видена | слични
7 копии
22 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози. Појава на магла со видливост до 50 метри има во Битола, ...
| | веќе видена | слични

Спасен е човекот кој беше завеан во кавадаречкото село Радња на Кожуф планина и евакуиран до својот дом во текот на вчерашниот ден, информираа денеска од ...
| | веќе видена | слични

Повици за итни случаи на 112, што се за комбинирано решавање кон ЦУК, имало 3,89% од „реалните“. Тие повици, заедно со другите 59,83% „неитни повици“ (1.093 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека е спасено лицето кое било заглавено во својата викендица над с. Радња, во месноста „Гатеново“, ...
| | веќе видена | слични

 Оттаму потсетија дека тој прво одбил помош во понуден општински „оффроуд“ можен превоз со теренски четирицикл (4×4), загрижен што ќе се случи со неговите две ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лицето, што се јавило дека е „отсечено“ од снегот, во викендичка над с. Радња, во месноста „Гатеново“ на планината Кожув, кое прво одбило помош во понуден ...
| | веќе видена | слични

Лицето што беше отсечено веќе неколку дена во викендичка над с.Радња на планината Кожув вчера е успешно спасено и евакуирано во својот дом во Кавадарци велат ...
| | веќе видена | слични

ЦУК информираат дека спасен е човекот, кој прво одбил помош во понуден оштински „оффроуд“ можен превоз со теренски четирицикл (4х4), заедно со неговите две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 106 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Изминатото деноноќие 1.543 повици на бројот за итни случаи 112, најбарана полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: