Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на собраниска седница


Владата го утврди текстот на Предлогот законот на 9 месецов, на предлог на Министерството за труд и социјална политика. Со него се уредуваат корисниците на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за образование и наука потсетува дека двата јавни повици за финансиска поддршка на учениците во основните и во средните училишта, како и за ...
| | веќе видена | слични

Поедноставен е процесот за аплицирање за финансиска помош за учениците и студентите. Министерството за образование и наука потсетува дека двата јавни повици за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Куп документи во кус рок треба да се обезбедат и приложат за да се дојде до финансиската поддршка од 1.200 денари за основците и ...
| | веќе видена | слични

Основците и средношколците ќе се пријавуваат во самите училишта, но, претходно ќе треба да обезбедат и неколку документи. Освен што треба да бидат редовни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука објави јавен повик за околу 120.000 млади лица кои преку деветтиот пакет можат да се стекнат со парична помош ако ги ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) објави јавен повик за финансиска поддршка за студенти кои живеат надвор од местото на студирање. Повикот е наменет ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Министерството за образование и наука го објави повикот за аплицирање на финансиска помош за основците и средношколците , бурни реакции пристигнаа ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука соопшти дека дека се објавени резултатите од конкурсите за доделување на стипендии за средношколци за учебната 2023-2024 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на собраниска седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: