Дополнителни субвенции за овоштарството


2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски се обрати на Панел-дискусија посветена на земјоделството на тема – „Како интеграцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Европската Унија е можност за секој земјоделец, за нашите производи да се пласираат на европските пазари, изјави министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на кампањата на Владата на Република Македонија „Европска иднина, поблиску од кога било“, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува сите земјоделци дека во тек е аплицирањето за дополнителните директни плаќања од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот традиционален ајвар се најде на првото место на TasteAtlas Awards, како една од најдобрите закуски во светот за 2023 година. Веста за признанието ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 359 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 115 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнителни субвенции за овоштарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: