„АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ СЕ ПОНИЖУВАЧКИ“: Пензионерите не застануваат, бараат линеарно зголемување на пензиите за пет илјади денари

Пензионерите не се откажуваат од своите барања. Вчера на протест пред Собранието уште еднаш го изразија незадоволството од третманот и од ниските пензии. Пред ...
| | веќе видена | слични

Нов паричен додаток за милиони граѓани се очекува во јули 2024 година. Околу 3 милиони луѓе наскоро ќе добијат неочекувани пари без комплицирани барања или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ СЕ ПОНИЖУВАЧКИ“: Пензионерите не застануваат, бараат линеарно зголемување на пензиите за пет илјади денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: