Битиќи: Се грижиме за најранливите граѓани и ќе им обезбедиме социјална сигурност


-Владата презема мерки со кои ги заштитува најранливите граѓани од ефектите на кризите низ кои поминуваме минатиот период, порача вечерва на трибината „Повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски се обрати на Панел-дискусија посветена на земјоделството на тема – „Како интеграцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Европската Унија е можност за секој земјоделец, за нашите производи да се пласираат на европските пазари, изјави министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на кампањата на Владата на Република Македонија „Европска иднина, поблиску од кога било“, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува сите земјоделци дека во тек е аплицирањето за дополнителните директни плаќања од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот традиционален ајвар се најде на првото место на TasteAtlas Awards, како една од најдобрите закуски во светот за 2023 година. Веста за признанието ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Се грижиме за најранливите граѓани и ќе им обезбедиме социјална сигурност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: