Битиќи од трибината „Повеќе за сите“ во Тетово: Се грижиме за најранливите наши граѓани


„Се грижиме за да ги заштитиме најранливите наши граѓани, да им обезбедиме социјална сигурност. Во наредните 5 месеци по 2.000 денари месечно ќе добиваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Европската Унија е можност за секој земјоделец, за нашите производи да се пласираат на европските пазари, изјави министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на кампањата на Владата на Република Македонија „Европска иднина, поблиску од кога било“, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува сите земјоделци дека во тек е аплицирањето за дополнителните директни плаќања од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот традиционален ајвар се најде на првото место на TasteAtlas Awards, како една од најдобрите закуски во светот за 2023 година. Веста за признанието ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека според динамиката на работите на инсталацијата на цевководот и хидромеханичката опрема во тунелот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи од трибината „Повеќе за сите“ во Тетово: Се грижиме за најранливите наши граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: