ПЕНЗИОНЕРИТЕ НЕ ОТСТАПУВААТ: Власта нема слух, антикризната помош е понижувачка


Време зa читање: 3 минути Пензионерите од повеќе градови уште еднаш го изразија незадоволството од ниските пензии и од третманот што го имаат во опшеството, ...
| | веќе видена | слични

Грижата за сите е темелот на нашите мерки и политики со кои создаваме еднакви можности и подобри услови на секој човек, рече премиерот Димитар Ковачевски во ...
| | веќе видена | слични

На трибината „Повеќе за сите“, што вечерва се одржа во Битола, претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, порача дека во време на светска и економска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грижата за сите е темелот на нашите мерки и политики со кои создаваме еднакви можности и подобри услови на секој човек, порача претседателот на СДСМ и премиер ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање пред граѓаните на Битола, Ковачевски посочи дека над 2 милијарди евра во изминатите 3 години се насочија кон граѓаните и компаниите, со цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе за сите не е само слоган, не е само политика, економски мерки, бројки, повеќе за сите е целата наша посветеност за подобар живот на граѓаните, рече ...
| | веќе видена | слични

Само со последниот, 9-ти пакет антикризни мерки, 662 милиони евра насочуваме кон граѓаните, потенцираше Ковачевски пред битолчани коишто во голем број ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска ја посети компанијата „Лакталис“ во Битола, компанија од млечната ...
| | веќе видена | слични

„Работењето на компанијата „Лакталис“ од Битола е показател за успешноста на Планот за економски раст поставен во 2017 година, преку кој Владата е на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 360 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 126 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 416 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНЗИОНЕРИТЕ НЕ ОТСТАПУВААТ: Власта нема слух, антикризната помош е понижувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: