Шукова и Костадиновска-Стојчевска: Ја унапредуваме животната средина и ги негуваме културните вредности во тетовскиот крај

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска беа во работна посета на Општината ...
| | веќе видена | слични

– Во протоколарна посета на Општина Виница денеска беше делегација од Амбасадата на НР Кина со претставници на раководниот тим на кинеската компанија ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на мојот мандат се соочивме со доста предизвици и проблеми, а кои пред се како резултат беа поради енергетската криза. За пример во 2021 година во ...
| | веќе видена | слични

Вечерва градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов одржа отчет за сработеното пред граѓаните при што посочи дека Општина Гевгелија во изминативе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мен енд Маунтен“ се идејни творци на „ЗЕЛЕНА СОНЧЕВА“, десетгодишен проект за обнова на животната средина. Проектот се состои од два дела: годишната пролетна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 205 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 323 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шукова и Костадиновска-Стојчевска: Ја унапредуваме животната средина и ги негуваме културните вредности во тетовскиот крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: