ФАО ИМА ДОБРИ ВЕСТИ: Житарките поевтинуваат на светските берзи

7 копии

Време зa читање: 4 минути И покрај достигнувањето на историски максимум оваа година, глобалната побарувачка на јаглен се очекува да се намали до 2026 година, ...
| | веќе видена | слични

Авганистан го загуби приматот откако талибанските власти го забранија одгледувањето афион. Оваа година Мјанмар стана најголемиот производител на опиум во ...
| | веќе видена | слични

- Во 2023 година, Мјанмар стана најголемиот светски производител на опиум, претекнувајќи го Авганистан, кој со враќањето на власт на Талибанците почна да ја ...
| | веќе видена | слични

Оваа година, според проценките, Мјанмар произведе 1.080 метрички тони опиум, неопходен за производство на хероин, според извештајот на Канцеларијата на ОН за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАО ИМА ДОБРИ ВЕСТИ: Житарките поевтинуваат на светските берзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: