„Ледена“ елка – нов празничен тренд во декорирањето

 Детали вторник, 19 декември 2023 Скромна елка и неколку поголеми празнични декорации – како изгледа плоштад Македонија во празничната сезона? Кои други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гужвата и вревата на празничната сезона често се врти околу пронаоѓањето на совршената елка. Оваа година, добро е да се размисли и да се одлучи за природна ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба ќе додели парични награди за граѓаните, образовни институции и фирмите кои имаат најубаво украсени дворови, тераси, заеднички простор пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Градоначалникот Александар Стојкоски на социјалните мрежи објави фотографии од новогодишното украсување на општината. „Илјадници сијалички блеснаа во реонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 130 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ледена“ елка – нов празничен тренд во декорирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: