Доларот во пад, раст на цените на нафтата

2 копии

Цените на европските акции пораснаа во претпладневното тргување во средата, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од извештаите од Велика Британија и Германија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Данокот на богатство во Европската унија, „крајот на капитализмот“ во САД и големата здравствена криза што произлегува од лековите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција е под напад на висока инфлација и огромно зголемување на трошоците за домување, толку многу што новата шефица на турската централна банка Хафизе Гаје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 579 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 241 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот во пад, раст на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: