ЕВН ХОМЕ БАРА СТРУЈАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 10% ОД ЈАНУАРИ Бислимоски вели конечната цена ќе се утврди до крајот на годината


ЕВН Хоме, како универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата и потрошувачите, бара повисока цена за 10% од 1 јануари. Пресметките допрва ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Двојниот мандатот на Претседателот на Бордот на регулатори на Енергетска Заедница и Претседател на РКЕ Марко Бислимоски го заокружува со состанок во Атина, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимовски, останува уште шест месеци на чело на Бордот на регулатори на Енергетска Заедница. ...
| | веќе видена | слични

Купиле нови станови во центарот на Скопје за стотици илјади евра, но ги виделе кога им биле предадени клучевите. Сменет распоредот на станот, фиксни прозорци ...
| | веќе видена | слични

Двете друштва на ЕСМ кои го обезбедуваат Скопје со електрична енергија, и во третиот квартал од годинава се меѓу десетте најголеми државни должници, со ...
| | веќе видена | слични

Новата ставка „пристап до мрежа“ во сметките за струја е нелогична и потребни се дополнителни анализи пред да се воведе, смета универзитетскиот професор Ристо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 358 | | | веќе видена

Воениот кабинет на Израел треба да се состане денеска попладне за да разговара за одговорот на нападот со беспилотни летала и ракети лансиран од Иран во текот ...
сите 348 | | | веќе видена

Човекот кој вчера избоде шест лица до смрт во Сиднеј имал историја на проблеми со менталното здравје и нема индикации дека идеологијата била мотивот зад ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Функцијата претседавач на Воениот комитет на ЕУ (ЕУМЦ) не спаѓа во групата позиции од висок профил во рамките на Унијата, но нејзиниот носител има значајна ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН ХОМЕ БАРА СТРУЈАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 10% ОД ЈАНУАРИ Бислимоски вели конечната цена ќе се утврди до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: