Пониски продажните цени на производителите на индустриски производи

- Продажните цени на производителите на индустриски производи во октомври годинава се пониски за 1 отсто на месечно ниво и за 3,8 отсто на годишно ниво. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, прометот од продажбата на услугите во третото тримесечје од годинава во однос на третото тримесечје од 2022 ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година во Хрватска имало речиси 2,4 милиони станови, што е зголемување за 6,5 отсто во однос на 2011 година, но бројот на населени станови е намален за ...
| | веќе видена | слични

На сите страни се гради, но според дозволите за иведување на таа активност, кои за една година се намалени за 12,9 отсто, се чини дека интересот е во некоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 558 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 159 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пониски продажните цени на производителите на индустриски производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: