Послабата инфлација го врати умерениот оптимизам кај Европска централна банка

Време зa читање: 4 минути Поради тоа што инфлацијата паѓа побрзо од очекуваното и поради влошените економски прогнози, пазарите ќе бараат индиции за тоа кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција е под напад на висока инфлација и огромно зголемување на трошоците за домување, толку многу што новата шефица на турската централна банка Хафизе Гаје ...
| | веќе видена | слични

Пазарот за изнајмување на недвижности во Турција, особено во Истанбул, се соочува со исклучително голема побарувачка, па поради тоа проблем со наоѓање недвижен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Гувернерката на турската Народна Банка, Хафизе Еркан, вели дека била принудена да се врати во домот на своите родители поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 594 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 329 | | | веќе видена

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
сите 317 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 167 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 116 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 108 | | | веќе видена

По освојувањето на Авдеевка од страна на руските сили, воените експерти ширум светот, се уште анализират колкаво тактичко и стратешко значение има тој успех. ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Послабата инфлација го врати умерениот оптимизам кај Европска централна банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: