Битиќи во компанијата „Антура” во Кочани: Технолошки напредните компании постојано отвораат добро платени работни места

Заменик претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, заедно со министерката за ...
| | веќе видена | слични

По врнежите од снег изминатиов викенд, утринава започна скијачката сезона на Попова Шапка. Неколку ски лифтови се пуштени, првите туристи веќе се скијаат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една година по изборот на стратешки инвеститор за Попова Шапка сè уште траат процедурите за одобрување на преземањето на ски центарот од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска беа во работна посета на Општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова денеска го посетија Тетово, градот ...
| | веќе видена | слични

 Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска за време на нејзината посета на Општина Тетово информираше дека за санација на Музејот на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за животна средина Каја Шукова при денешната посета на Општина Тетово, изјави дека процесот кон конечен договор за капитални инвестици на Попова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска 12.12.2023 година (вторник) министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ...
| | веќе видена | слични

Во финална фаза е подготовката на тендерското досие за изградба на централна депонија во Свети Николе и претоварните станици за истокот и североистокот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 187 | | | веќе видена

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 51 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, нивниот криминал не може да се ...
сите 167 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи во компанијата „Антура” во Кочани: Технолошки напредните компании постојано отвораат добро платени работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: