Гоше Николов, млад новинар: Дезинформациите (речиси) секојдневно го пресекуваат патот на младите

Фото: Лична архива Гоше Николов е млад новинар во Новинската агенција Мета кој работи на теми поврзани со млади и она што нив ги засега, образование, социјални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само преку инклузивен пристап македонското општество може да се соочи со предизвиците на вештачката интелигенција, а легислативата во земјава, која е во фаза ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на миленици се снаоѓаат како знаат и умеат за да ги закопаат откако ќе починат. Кога ќе ги загубат милениците кои биле како дел од семејството, ...
| | веќе видена | слични

Дезинформациите и лажните вести ја искривуваат реалноста, тие имаат и негативни последици и влијанија врз општеството. Меѓутоа, со вистинско новинарство и ...
| | веќе видена | слични

Двете деца на Марина Наумовска која живее во општина се ученици во основното училиште „Владо Тасевски“ , но таа за РСЕ објаснува како мора секој ден да се ...
| | веќе видена | слични

Г-не Бочварски, во мај годинава Министерството за транспорт и врски го промени Правилникот за урбанистичко планирање и го тргна поимот стекнати права. Дали со ...
| | веќе видена | слични

19-то издание на меѓународната конференција „е-Општество.мк“ на тема „Вештачка интелигенција и човекови права: Потрага по вистинскиот баланс помеѓу иновација и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во својата порака за 57. Светски ден на мирот, папата Фрањо размислува за влијанието на вештачката интелигенција врз светскиот мир и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гоше Николов, млад новинар: Дезинформациите (речиси) секојдневно го пресекуваат патот на младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: