Рударството на колена, а хајката против нови рудници продолжува

Стручната фела повикува да не се занемарува македонското рударство. Оваа гранка кај нас се соочува со голем број предизвици изминатиов период, а учеството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија ги олеснува процедурите во рударството и бара да се истражуваат геолошките ресурси. Целта на Брисел е да се реализира зацртаната зелена ...
| | веќе видена | слични

Анти нато активисти нахранети со источна идеологија ја манипулираат јавноста во врска со рудниците и нивното влијание врз животната средина и сеат страв во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 535 | | | веќе видена

Иранското Министерство за надворешни работи соопшти дека земјата одговорила на, како што го нарече, „агресивниот чин на ционистичкиот режим против иранската ...
сите 241 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден е во Белата куќа на консултации со неговиот тим за национална безбедност во врска со воздушниот напад на Иран против ...
сите 224 | | | веќе видена

Пендаровски му одговори на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека веројатно го заменил со неговиот претходник Иванов.„Мислам дека на Мицкоски му ...
сите 309 | | | веќе видена

Повозрасен жител на општина Аеродром со иницијали Н.С. на 86 годишна возраст тргнал во посета на пријател во Велес, но не се појавил на договорената локација. ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 126 | | | веќе видена

Следува голема промена на времето. До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник во ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рударството на колена, а хајката против нови рудници продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: